Niech rządzi geometria, czyli modne tapety 3D

Ostatnimi czasy motywy geometryczne wiodą prym w świecie aranżacji wnętrz. Dlaczego tak jest? Zapewne dlatego, iż jednoznacznie łącza się one z nowoczesnością, a ona przecież nie od dziś zachwyca Polaków. Tapety ścienne geometryczne cechuje także daleko idąca uniwersalność. Okazuje się, iż symetryczne kształty utrzymane w przeróżnych odcieniach kolorystycznych idealnie wpisują się zarówno w przestrzenie urządzone w klimacie skandynawskim, jak i industrialnym, loftowym, minimalistycznym czy też klasycznym. Mnogość ciekawych modeli (które nabyć można w najróżniejszych wariantach barw) świadczy o tym, iż naścienne dekoracje z motywami geometrycznymi to dzisiaj (obok trójwymiaru i monochromatycznych egzemplarzy) najbardziej popularny trend w aranżacji wnętrz w naszym kraju.

Jakiego typu przestrzeniom dedykowane są te egzemplarze?

Jest w każdym domu lub mieszkaniu przestrzeń, która pełnio funkcję stricte reprezentacyjną. To tutaj bowiem przyjmujemy gości i tutaj spędzamy z nimi czas. Jest o jednocześnie również wnętrze, w którym możemy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Tak, pokój dzienny to z całą pewnością przestrzeń, w której niebanalne formy, wyraziste linie i ciekawe kształty mają rację bytu, zatem tapety geometryczne ścienne pasowały będą to tego pomieszczenia wprost idealnie. Oczywiście każdy z kupujących powinien wybrać dla siebie dokładnie taki model, który pod względem barwy i stylu pasuje do urządzonego i umeblowanego przez niego pokoju dziennego. Z pewnością wówczas efekty będą wprost znakomite!

Nie zapominamy także o sypialniach, bowiem od tego, jak są udekorowane, w dużej mierze zależy komfort naszego snu oraz humor po wstaniu z łóżka. Zatem i w tego typu pomieszczeniach tapety geometryczne ścienne stanowią strzał w dziesiątkę. Ten powiew nowoczesności stanowi znakomite rozwiązanie zarówno w przypadku małych sypialnianych przestrzeni, jak i tych bardzo rozległych i obszernych. Warto pamiętać, by konkretny model, który wybierzemy, dopasowany był pod względem stylo i kolorystyki w sposób idealny, tylko wtedy będziemy mieć bowiem pewność tego, iż stworzyliśmy spójną aranżacyjnie całość. Wybierzmy geometryczne wzory utrzymane w jasnych wersjach kolorystycznych wówczas, kiedy pragniemy optycznie naszą przestrzeń powiększyć, jeśli zaś nie zależy nam na tym efekcie, możemy jak najbardziej postawić na ciemne barwy.

Jeśli chodzi o modne ostatnio tapety ścienne, wzory geometryczne warto zastosować także tam, gdzie stykamy się z wizytówką domu lub mieszkania, a zatem w przedpokoju albo holu. Przez szereg lat te przestrzenie traktowane były nieco po macoszemu, dziś na szczęście Polacy w pełni dbają już o to, by ich przedpokoje prezentowały się niczym z katalogu wnętrzarskiego (i nierzadko im się to udaje). Dzięki temu każdy, kto przekroczy próg domu lub mieszkania, może na dzień dobry przekonać się o jego nowoczesnym kimacie.

Najmodniejsze egzemplarze tapety 3d

Jeśli chodzi o tapety ścienne geometryczne, wybór modeli jest ostatnimi czasy zaskakująco duży. Zatem odpowiednie dla siebie modele znajdą zarówno fani jasnych, jak i ciemnych barw, miłośnicy delikatniejszych i bardziej wyrazistych printów. Które z egzemplarzy zasługują na szczególną uwagę?

Geometryczny print w bardzo ciekawych wydaniu kolorystycznym – tak w telegraficznym skrócie nazwać można byłoby ów model https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-blekitna-laguna, który w nowoczesnych przestrzeniach będzie się prezentował zachwycająco.

Gdy ktoś woli jednak bardziej stonowane barwy (zwłaszcza te, które w ostatnimi czasy wiodą prym, a zatem szarości, biele i czernie), na pewno znajdzie odpowiedni model dla siebie. W urządzonej z dużą dawką przytulności sypialni albo też rodzinnym pokoju dziennym egzemplarz https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-zaplatane-historie sprawdzi się z wielkim powodzeniem. To idealny mariaż minimalizmu oraz wzorów geometrycznych, nic zatem dziwnego, że tak wielu klientów decyduje się na zakup owego modelu.

Kiedy mamy ochotę na to, by w naszym pomieszczeniu pojawiło się sporo barw i aby było one dzięki temu najprawdziwszą oazą przytulności oraz rodzinnej atmosfery, powinniśmy zamontować na ścianie egzemplarz https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-patchwork. Zamontować? Tak, jak najbardziej każdy kupujący poradzi sobie z tą czynnością bez problemu, bowiem nowoczesne tapety geometryczne ścienne są stworzone w ten sposób, aby ich umieszczenie na powierzchni ściany nikomu nie przynosiło trudności. A satysfakcja z wykonanej pracy jest naprawdę olbrzymia!

Ceny modeli geometrycznych 3d

Jeżeli chodzi o modne tapety ścienne, tapety geometryczne są ostatnimi czasy jednymi z bardziej popularnych. Ale czy oznacza to automatycznie ich wysoką cenę? Nie, na szczęściem można je kupić za stosunkowo niskie kwoty (już za sto kilkadziesiąt złotych staniemy się bowiem posiadaczami tej stylowej naściennej ozdoby). Tylko tyle za gruntowane zmiany przestrzeni? To się po prostu opłaca!

  • Udostępnij wpis